Ha arra gondolsz, hogy portré, azonnal egy nő jut róla eszedbe. Szép smink, rendezett haj, megfelelő ruha, kedves mosoly és már kész is a kép a LinkedIn-re.
Na de mi a helyzet az erősebbik nemmel? Hiszen megannyi férfi vezető dolgozik a világban, akik számára kiemelten fontos a megfelelő megjelenés, az önbizalmat sugárzó tekintet, a vállalható kép, amit mind az interneten, mind a nyomtatott sajtóban fel lehet használni egy-egy megjelenés esetén.

(A fénykép felhasználása engedély köteles!)
Kaptam az alkalmon és, ha már így hozzászokott az interjúkhoz, gondoltam, én is neki szegezek néhány kérdést.
Éppen ezért kikérdeztem az én egyik nagyon kedves ügyfelemet, Berdó Attilát, akinek nem is olyan rég frissítettük a portfólióját. Attila saját IT céggel rendelkezik (IT részleg), és ehhez kapcsolódóan készítettek vele egy szakmai interjút a Computer World magazin hasábjain.
Mit gondolsz, mennyire fontos ma, hogy férfiként, – legyen szó vállalkozóról, vagy multinacionális alkalmazottról-, mennyire fontos egy jól elkészített üzleti portré?
Néhány évvel ezelőtt egy közös üzletfelünk azzal mutatott be téged: te olyan képeket készítesz az emberekről, ahogyan jobb napjaikon kinéznek. Én pedig pontosan ezt szeretem a munkáidban, és ez az a fajta fotózás, amit fontosnak és szükségesnek tartok:
az őszinte, valóságos üzleti portét. Az emberek persze szeretik, ha jól néznek ki a fotókon, vannak, akik számítógépes trükköket is bevetnek a látványosabb eredményért, de szerintem az a hiteles és jó fotó, ami a valóságot mutatja be. Ahhoz persze kell a jó fotós, hogy a valóságnak épp azt a pillanatát kapja el, amikor a fotózott a legjobb arcát mutatja.

(A fénykép felhasználása engedély köteles!)
A fotózás előtt milyen gondolatok kavarogtak a fejedben?
Gyermekkoromban sokat szerepeltem közönség előtt, így természetes számomra a kamera jelenléte. Inkább azon gondolkoztam, hogy melyek azok a beállítások, amelyeket szerettem volna feltétlenül kipróbálni, és természetesen örültem, hogy újra lehetőségünk nyílik együtt alkotni.
Több ruhával, cipővel készültél?
Csak néhány váltás, egymással jól kombinálható alapdarabot készítettem be.
Fotó: Pure&Pastel Photography
(A fénykép felhasználása engedély köteles!)
Szerinted mennyire kell egy férfinak keménynek mutatkozni a fotón? Be lehet csempészni egy kis egyéniséget is vagy meg kell maradni a klasszikus vonalnál?
Olyan képeket szerettem volna, amelyek azt mutatják meg, hogy milyen vagyok valójában, az életben, a mindennapokban, egy fokkal sem szerettem volna komolyabbat. Ebből is látszik, hogy én magam kevésbé pártolom a klasszikus iskolát, sőt, úgy gondolom, mára már nem csak a fotózás szabályai, hanem a mindennapi üzleti viseletek is sokat változtak, lazultak. Bizonyos pozíciókban nagyon is életképesek és megengedhetők az ilyen képek.
Melyik lett a kedvenc fotód a sorozatból?
Nehéz választani, mert a maga módján mindegyik közel áll hozzám. A fotók pont annyira különbözőek és különbözően jók, hogy mindegyik más-más célból, más-más területen lesz remekül használható.

(A fénykép felhasználása engedély köteles!)
Egy kis rapid kérdezz-felelek:
- fekete háttér – szürke háttér
- klasszikus beállás – modern póz
- világos ing – sötét ingf
- farmer – elegáns nadrág
- egy szett ruha – több szett ruha
Fotó: Pure&Pastel Photography
(A fénykép felhasználása engedély köteles!)
Tehát Uraim, tessék bátornak lenni és bevállalni azt a kis időt, hogy készülhessen egy-egy jó portré, mert többszörösen kifizetődik!